Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2015 Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu

2015 Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalarda 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında ek yerleştirme yapılacağını ifade edildi. Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu ve diğer bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Kılavuz da; Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Ön Lisans Programları – Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları – Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları – Ortaöğretimdeki Alanlar İle Aynı Alanlardaki Lisans Programları – Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Alanları İle Aynı Alanlardaki Lisans Programları – Teknoloji Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Turizm Fakültesi Lisans Programları
TMesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu Mezunlarının Sınavsız Yerleşebilecekleri Mesleki Yüksekokulu ve Açık Öğretim Ön Lisans Programları – Okul Türleri ve Kodları – Ortaöğretim Kurumlarındaki Alanlar ve Kodları – Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Ön Lisans Programları – Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları gibi bilgiler mevcuttur.
Ek yerleştirme için tercih ücreti 15,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih ücretinin, tercih işlemi yapıldıktan sonra 17-24 Ağustos 2015 tarihleri arasında yatırılmış olması gerekmektedir.
Adaylar, 2015-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında İnternet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2015-ÖSYS Ek Yerleştirme için tercih bildirim işlemi, 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
2015 Ek Yerleştirme Kılavuzu için tıklayınız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*