Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2014 yılı Ek Yerleştirme Tercihleri ne zaman yapılacak?

2014 yılı Ek Yerleştirme Tercihleri ne zaman yapılacak?İlk tercihlerde istedikleri herhangi bir Üniversiteye giriş yapamayan Binlerce Üniversite adayının sabırsızlıkla beklediği 2014 yılı Ek Yerleştirme ne zaman hangi tarihlerde yapılacak?
Üniversite tercihleri sonrasında boş kalan veya kayıt yaptırılmayan bölümler için ek yerleştirme tercihleri alınacaktır. 2014 ÖSYS tercihlerinin ardından üniversitelerde toplam 59.000 boş kontenjan bulunmakta.
Geçtiğimiz yıl Ek yerleştirme tercihleri 25 Eylül de başlamış olup 30 Eylül de sona ermişti. Uzmanlara göre bu yıl da Eylül ayın da ek yerleştirme tercihlerinin olacağı ifade edilmekte.
Ek yerleştirmeler nasıl yapılacak, şartlar nelerdir gibi sorulara cevap almak için geçen yıl yayınlanan, aşağıda linki bulunan Ek yerleştirme kılavuzunu incelemenizi tavsiye etmekteyiz.
http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/OSYS/2013OSYSEKYERLESTIRMEKILAVUZU25.09.2013.pdf
Devlet Üniversitelerin de fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilimler ile istatistik, tarım makineleri, bahçe bitkileri gibi bölümlerine tek bir öğrenci bile almayan üniversiteler oldu. Ziraat fakülteleri de tercih edilmedi. Vakıf üniversitelerinde tıp, hukuk gibi bölümler ücretli olmasına rağmen doldu.

Bu yazımız 595 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*