Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2014 YGS Hakkında Bilgiler

2014 YGS Hakkında Bilgiler2014 Yükseköğretime Giriş Sınav (YGS) 23 Mart 2014 tarihinde saat 10:00da Türkiye genelinde ve Lefkoşada yapılacak ve 160 Dakika sürecek.
Sınavda yanınızda bulunması gereken Belgeler:
Sınavlara girecekler sınav giriş belgelerinin renkli veya siyah-beyaz çıktılarını, TC kimlik numarası ile fotoğraf üzerinde soğuk damganın bulunduğu nüfus cüzdanları ile son 6 ayda çekilmiş bir fotoğraf da bulundurmaları gerekiyor. Adaylardan, trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurarak sınavın başlama saatinden en az bir saat önce sınav binası önünde hazır olması gerekmektedir.
Kalem, silgi, kalemtıraş ile şekerleme ve peçete, ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilecek. Sınav binalarına, yanında sadece Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı olan adaylar alınacak.
Sınavda neler yasak ?:
Delici ve kesici alet ile ateşli silah, anahtarlık, çanta, saat, cüzdan, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç), broş (basit toplu iğne hariç) ve diğer takılar, cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar, kulaklık ile her türlü elektronik/mekanik cihaz her türlü plastik, cam ve metal içerikli eşyalar, her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar kalem, silgi, kalemtıraş, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlarla girmesine izin verilmeyecek
2014 YGS Sınavına girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.

Bu yazımız 682 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*