Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2014 YGS Baraj Puanları

2014 YGS Baraj Puanları

YGS’den en düşük kaç puanla üniversite tercihi yapabilir ? LYS’ye katılmak için kaç puan almak lazım? Yükseköğretime devam edebilmeniz için 2 Tür YGS baraj puanı bulunmaktadır.
140 ve daha düşük puan alan adaylar LYS’ye katılamaz, bir üniversite programına başvuramazlar.
YGS puanlarından biri 180 veya daha fazla olanlar LYS’lere katılabilirler.
YGS puanlarından biri 180 veya daha fazla olanlar YGS ile öğrenci alan lisans (4 yıllık), önlisans (2 yıllık) ve Açıköğretim programlarını tercih edebilirler.
YGS Puanı 140′tan düşük olan adaylar LYS’ye giremezler ve üniversite için tercih yapamazlar (Sınavsız geçiş hakkı olanlar hariç)
YGS’de 140,00000-179,99999 arası puan alan adaylar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını tercih edebilecekler. LYS’lere giremezler.
Özel yetenek sınavına girmek için en az 140 YGS puanı almanız gerekiyor. (Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlarda engelli öğrenciler için (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, otizm), engelli olduklarını belgelemeleri kaydıyla, YGS puanlarından en az birinin 100 ve üzerinde olması gerekmektedir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*