Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » KPSS » 2014 Engelli Öğretmen atamaları

2014 Engelli Öğretmen atamaları2014 yılında ne kadar Engelli Öğretmen alımı yapılacak ? Başvuru şartları nelerdir, Başvurular ne zaman yapılacak ?
Yapılan açıklamalara göre 22-30 Ekim 2014 tarihleri arası EKPSS puanlarına göre 400 Egelli Öğretmen alımı yapılacak. Başvurular Mili Eğitim Bakanlığı Resmi sitesinden http://basvurular.meb.gov.tr/bsv3/engellimemurbsv/ linkinden elektronik başvuru formunu doldurarak 22-30 Ekim 2014 tarihleri arasında yapabilecek. Başvuru formunun çıktısını, istenilen belgeler ile birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattırılacak.
Başvuru Şartları :
Adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlar yanında Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile Milli Eğitim BakanlığıÖğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde belirtilen özel şartlar aranacak.
Hangi Belgeler Gereklidir : 
Başvuru yapacak adaylar diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 2014 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek. Ayrıca adaylardan, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına yönelik beyanları alınacak.

Bu yazımız 642 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*