Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 YGS Sonuçları

2013 YGS SonuçlarıBinlerce Üniversite adayının sabırsızlıkla beklediği 2013 YGS Sonuçları nihayet açıklandı. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz ÖSYMnin ilgili sitesi kısa bir yoğunluk nedeniyle erişime kapalı kalırken adaylar merakla kaç puan aldıklarını öğrenmek istiyor.
Sonuçlara ulaşmak için Adaylar, ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak ulaşabilecekler.
Ankara TED Koleji Vakfı Özel Lisesinden Zeynep Nur Karagöz, İstanbul Lisesinden Hümeyra Çolak ve Kadıköy Anadolu Lisesinden Irmak Öziskenderin tüm puan türlerinde 500 puan alarak 2013-YGS birincisi oldu.
Yayınlanan istatistiklerde sınava giren kızların yüzde 89,5i, erkeklerin ise yüzde 84,21i 140 ve üzeri puan aldı. Sınava giren kızların yüzde 72,4 ile erkeklerin yüzde 65,3ü ise 180 ve üzeri puan çıkardı.
Site editörlerimiz olarak Sonuçların tüm adaylara hayırlı olmasını diler, Yapılacak olan LYS Sınavında tüm adaylara başarılar dileriz.

Bu yazımız 704 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*