Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2013 YGS Başvuru Formu

2013 YGS Başvuru Formu

2013 YGS Başvuruları ne zaman başlayacak? : Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına başvurular, 2 Ocak 2013 Çarşamba günü başlayacak, 15 Ocakda sona erecektir. Adalay başvuru kılavuzuna ÖSYMnin resmi sitesinden ulaşabilecekler.
Başvuru formunu (2 – 15 Ocak 2013) bitinceye kadar osym.gov.tr adresi tercihler kısmında yer alacaktır.
Aşağıda paylaşmış olacağımız Resimde örnek başvuru formunu görebilirsiniz.
Ygs sınavlarına girmiş olan öğrencileri bilgilendirmek amacıyla paylaşmış olduğumuz bu yazı da adaylar üniversitelerin taban ve tavan puanlarını bu kitapçıkta görebilecekler.
Kullanım klavuzu ve puanların paylaşılmış olduğu kitapçığa ulaşmak için tıklayınız.
2012 ÖSYS Kılavuzunu indirmek için “Dosya” menüsünden “İndir” bağlantısına tıklayıp bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.
Üniversite tercihi yapacak öğrenciler adaylar için yazmış olduğumuz tavsiye niteliğinde ki bu makaleyi okuyup yorumlarınızı bizlere bildirebilirsiniz.
Doldurulmuş Form örneğini görmek için tıklayınız.
Lise Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları 2013-ÖSYS başvuru merkezi olarak görev yapacak. Henüz mezun olmamış adaylar kendi liselerinde başvuruda bulunabilecek.
Mezunlardan 2011 veya 2012 ÖSYSden birine başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayan adaylar başvurularını, bireysel olarak internet aracılığıyla veya diledikleri bir başvuru merkezinde yapabilecek.
Mezun adaylardan 2011 ve 2012-ÖSYSnin her ikisine de başvurmamış olanlar ile 2011 veya 2012-ÖSYSye başvurmuş ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olanlar internetten bireysel başvuru yapamayacak. Başvurularını herhangi bir başvuru merkezinden gerçekleştirebilecekler.

Bu yazımız 2.878 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*