Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 SBS Soruları ve Cevapları

2013 SBS Soruları ve Cevapları8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Sınav soru ve cevapları yayınlanmıştır. Site editörlerimiz Sınavlara giren adaylara yardımcı olmak maksadıyla ilgili dökümanları sitemizde paylaşmışlardır. Sınava giren 1 milyon 127 bin 211 öğrenciye 100 soru için 120 dakika süre tanındı. 2 bin 284 engelli öğrencinin de katıldığı sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.
SBS Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? : 8 Temmuz 2013 tarihinde sınav sonuçlarının açıklanılacağı tahmin edilmektedir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar, http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacak. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına (PYBS) başvuran ilköğretim 8. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmeyecek. Bu öğrencilerin PYBS sonuçları, SBSye göre hesaplanacak.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz linklerde Soruların sonunda cevap anahtarlarını görebilirsiniz. Konu ile ilgili görüşlerinizi sormak istediklerinizi yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.
A Kitapçığı için tıklayıınız.B Kitapçığı için tıklayınız

Bu yazımız 782 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*