Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 LYS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

2013 LYS Sonuçları ne zaman açıklanacak?Binlerce Üniversite adayının girmiş olduğu 2013 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) hakkında açıklamalarda bulunan ÖSYM Başkanı Ali Demir sonuçların kısa bir zaman diliminde açıklayarak öğrencilere sürpriz yapacaklarını ifade etti.
81 ilde yapılan Üniversitelere giriş için yapılan Lisans Yerleştirme sınavları ile ilgili konuşmalarına devam eden ÖSYM başkanı, tüm alt yapı hazırlıklarını tamamladıklarını tahminden kısa bir süre içinde sonuçların açıklanılacağını adaylara duyurdu.
Bizim Tahminlerimizce bu yıl yapılmış olan sınavların erken bir tarihte açılması bakımından 10 gün içinde Lisans Yerleştirme Sınav sonuçları açıklanacaktır.
Yerleştirme puanlarının hesaplanmasında, diploma notlarının da kullanıldığını, Bu yıl ilk kez uygulanan diploma notlarının e-okuldan alınması ile birlikte Pazartesi gününden itibaren tüm öğrencilerin e-okul sistemine giriş yaparak diploma notlarını inceleyebileceklerini ifade eden Ali Demir sınav için yoğun güvenlik önlemlerinin alındığını ve sınavlara girmiş olan tüm öğrencilere başarılar dileyerek açıklamalaarına son verdi. 2013 LYS sonuçları açıklandıktan sonra sitemizde detaylı olarak bilgiler verilecektir.

Bu yazımız 694 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*