Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 LYS sonuçları açıklandı

2013 LYS sonuçları açıklandıBinlerce Üniversite adayının sabırsızlıkla beklediği 15-16-22-23 Haziran 2013 tarihlerinde gerçekleşen Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları açıklandı. Sınavlara girmiş olan adaylar sonuçları öğrenmek için ÖSYMnin sitesine akın edince ilgili siteye yoğunluktan dolayı yavaş açılma ve erişememe sorunu yaşandı.
Sınav sonuçlarına nasıl ulaşabilirim? : ÖSYMnin resmi sitesinden https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1428 bu linkteki bağlantıyla sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Açılan adreste TC kimlk numaranızı ve aday şifrenizle giriş yaptıktan sonra istediğiniz bilgilere ulaşabileceksiniz.
Tercihler ne zaman yapılacak : Sonuçların ardından herhangi bir Üniversite Kurumuna öğrenim görmeyi hak eden öğrenciler LYS 2013 tercih işlemlerini tarihi 8 Temmuz – 18 temmuz tarihlerinde yapabilecek. Tercih yerleştirme sonuçları da Temmuzun son haftası açıklanacak. Üniversiteye kayıt işlemleri de 12-16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.sbs-sinavi-sorulari
2013 LYS birincileri kimler oldu? : Fatih Arslan, Mustafa Miktad Yıldırım, Ahmet Koçak ve Mert Mestanoğlu öğrenciler LYS şampiyonu oldu.
MF-1 puan türünde İzmir Fen Lisesinden Fatih Aslan, MF-4 puan türünden Özel Adana Final Anadolu Lisesinden Mehmet Burak Kaya, MF-2 ve MF-3 puan türlerinde İzmir Fen Lisesinden Mert Mestanoğlu 500er tam puan alarak birinci oldu.
TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinde ise birinci sırada İstanbul Galatasaray Lisesinden Mustafa Miktad Yıldırım yer aldı. TS-1, TS-2 puan türlerinde ise Özel Aziziye Lisesinden Ahmet Koçak tam puan alarak birinci oldu.
Konu ile ilgili görüşlerinizi yorum olarka paylaşabilirsiniz.
ÖSYS Yükseköğretim Programları Kontenjanları ve Taban puanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu yazımız 738 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*