Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 LYS Puan Hesaplama Programı

2013 LYS Puan Hesaplama ProgramıBinlerce Üniversite adayının girmiş olduğu 2013 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) doğru ve yanlış cevaplarınızı kontrol ederek aşağıda paylaşmış olduğumuz programda puanınızı hesaplayabilirsiniz.
15 Haziran 2013 Cumartesi yapılan Sosyal Bilimler sınavlarında, tarih ve coğrafya soruları geçen yıllara göre daha kolay olduğu ifade edildi. Adaylar, felsefe sorularında ise zorlandıklarını ifade ettiler. Sınavlara yaklaşık 1 milyon aday girdi. Sınavın diğer oturumları bugün ve 22-23 Haziran tarihlerinde yapılacak.
Tarih, Coğrafya-2 ve Felsefe testleri yer aldı. Tarih testinde 44 soru için 65 dakika, Coğrafya-2 testinde 14 soru için 20 dakika, Felsefe grubu ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde 40 soru için 50 dakika süre verildi.
16 Haziran Pazar ise matematik ve yabancı dil yapıldı. Matematik oturumunda 2 sorunun hatalı olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmekte…
2013 LYS sınavları ile ilgili görüşlerinizi konu altından paylaşabilirsiniz. Aşağıda verilen bağlantıda tahminen kaç puan aldığınızı hesaplayabilirsiniz.
http://www.fem.com.tr/lys-puan-hesaplama/puanmatik.aspx

Bu yazımız 758 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*