Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) başvuruları

2013 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) başvurularıLisans Yerleştirme Sınavları (LYS) başvuruları ne zaman başlayacak? : ÖSYMden yapolan açıklamalara göre başvurular 22 Nisanda başlayacak, 29 Nisanda sona erecek ve başvuru süresi uzatılmayacak. Ayrı bir kılavuzun olmayacağı adayların başvurular için ÖSYS ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsayan 2013 ÖSYS kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir ifadeleri kullanıldı.
Başvurular nasıl nereye yapılacak?: Adaylar internet aracılığıyla ya da herhangi bir başvuru merkezi aracılığıyla başvuruda bulunabilecek. Başvurusunu, merkez aracılığıyla yapan adaylar, 2 TL başvuru hizmeti ücreti ödeyecek.
Başvuru Ücretleri hangi bankalara yatırılacak? : Başvuruda bulunacak olan adaylar; Akbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve Deniz Bankın tüm şubeleriyle internet bankacılığı aracılığıyla yada tüm PTT işyerlerinden veya ÖSYMnin internet sayfasında yer alan “ücretler” alanından kredi kartı veya banka kartı ile sınav ücretini yatırılabilecekler.
Başvurusunu internet üzerinden bireysel olarak yapacak adayların, “Başvurunuz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir” uyarısını görmeleri, yazıcıdan çıktı almaları ve bu çıktıyı yerleştirme işlemine kadar saklamaları gerekmektedir. Tüm başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.

Bu yazımız 682 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*