Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » KPSS » 2013 Kpss Öğretmenlik Alan sınavı Örnek Sorular

2013 Kpss Öğretmenlik Alan sınavı Örnek Sorular2013  yılında yapılacak olan KPSS Öğretmenlik Alan sınavı Örnek Soruları yayınlandı. Sınava girecek Öğretmen adaylarını bilgilendirmek amacıyla editörlerimiz Örnek soruları sitemizde yayınlamıştır.
Konu ile igili yapılan açıklamada; sorular hakkında bilgiler verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin konuları ve test içindeki ağırlıkları ile ilgili olarak Merkezimiz tarafından alanında uzman kişilerden oluşturulan Komisyon çalışmalarını tamamlanmıştır.

2013 yılında Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarında uygulanacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) konu başlıkları ve konuların test içindeki ağırlıkları, sınav yapılacak alanlara göre ekte adayların bilgisine sunulmaktadır.

Testte yer alacak sorular hakkında fikir vermesi amacıyla, Merkezimiz tarafından sınav yapılacak her alan için ayrı ayrı örnek sorular hazırlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan örnek sorulara erişilebilir, ifadeleri kullanıldı.
2013 ÖABT Örnek Alan soruları için tıklayınız

Bu yazımız 688 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*