Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 Dus ve Tus Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu ve kontenjanlar

2013 Dus ve Tus Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu ve kontenjanlar2013 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş sınavı (DUS) ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş sınavı (TUS) ilkbahar dönemi ek yerleştirme tercihleri 26 Haziran 1 Temmuz 2013 tarihleri arasında ÖSYMnin https://www.osym.gov.tr internet adresinden aday tarafından yapılacaktır.
Ek yerleştirme, ilkbahar dönemi tercih kılavuzunda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacak. Ek yerleştirme sonuçları ÖSYMnin internet sayfasında yayımlanacak. Adaylara, ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adayların tercih ettikleri dalların özelliklerine uygun sağlık koşullarına sahip olmaları gerekmektedir.
Üniversitelerde Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yapılacak Dallar ve Kontenjanlar ve kılavuzu ile Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yapılacak Dallar ve Kontenjanları aşağıda link olarak verilmiştir.
Bilgilendirme : Tıp eğitimi dili İngilizce olduğundan bu üniversite ile ilgili programları tercihlerinde gösterecek adayların alanlarında seminer verebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri zorunludur. İngilizcesi yeterli olmayan adaylar bu
programlara yerleştirilmiş olsalar bile atamaları yapılmaz.
2013-Dus İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme Kılavuzu2013-Tus İlkbahar Dönemi ek Yerleştirme Kılavuzu

Bu yazımız 975 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*