Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 DGS Giriş Belgeleri ne zaman yayınlanacaktır?

2013 DGS Giriş Belgeleri ne zaman yayınlanacaktır?Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacaktır. Sınavlara kısa bir süre kala giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak sorusuna cevaplar arayan adaylar için bizim tahminimiz ÖSYM sınavlara giriş yerlerini 5-6 gün önce açıkladığından 15-17 Temmuz tarihleri arasında giriş belgeleri yayınlanabilir.
Giriş belgelerine nasıl ulaşabilirim: Giriş belgeleri ÖSYMnin resmi sitesinden ais.osym.gov.tr bağlantısından öğrenebilirsiniz. Sınav giriş belgeleri yayınlanır yayınlanmaz bu konu hakkında facebook ve twitter adreslerimizden duyurular yapılacaktır.
DGS Sınavına kimler katılabilir?: Dikey Geçiş Sınavına meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler.
İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların sınavlara girmeleri zorunludur.

Bu yazımız 1.070 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*