Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2013 DGS Başvuruları

2013 DGS BaşvurularıÖSYMdn yapılan açıklamalara göre Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları 27 Mayıs 2013 Pazartesi günü başlayacak 5 Haziran tarihinde sonra erecektir. Sınav tarihi ise 21 Temmuz olarak belirlenmiştir. DGS 2013 Başvuru kılavuzu yayınlandığında sitemizde paylaşılacaktır.
DGS Sınavına kimler katılabilir?: Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler.
İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların sınavlara girmeleri zorunludur.
Başvuru Formu için tıklayınız Başvuru Kılavuzu için tıklayınız
Site editörleri olarak tüm adaylara başarılar dileriz.

Bu yazımız 693 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*