Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Yatay Geçiş » 2013-2014 Marmara Üniversitesi Yatay Geçiş Kontenjanları

2013-2014 Marmara Üniversitesi Yatay Geçiş Kontenjanları

Marmara Üniversitesi 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Güz yarıyıl Lisasnsüstü Programlarına Yatay Geçiş ile Öğrenci alımı kontenjan ve başvuruları hakkında bilmeniz gerekenleri editörlerimiz sitemize eklemişlerdir.
Yatay Geçiş için Başvurularda aranılacak şartlar şu şekildedir : Yüksek lisans programlarına başvuracak adayların lisans diplomasına sahip olmaları veya koşullu ön kabul için lisans öğrenimlerinin son yarıyılında öğrenci olmaları gerekir. (Kesin kayıt tarihlerinde mezuniyet belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
Doktora ve sanatta yeterlik programlarına başvuracak adayların lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmaları veya koşullu ön kabul için yüksek lisans öğrenimlerinin son yarıyılında öğrenci olmaları gerekir. Eczacılık ve eşdeğer fen fakültelerinden lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olanlar doktora programına başvurabilir.Tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olanlar doktora programlarına başvuramaz, ancak 6/2/2013 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler başvurabilir. (Kesin kayıt tarihlerinde mezuniyet belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
Adayların, başvuracakları alanlarda veya yakın alanlarda Lisans/Yüksek Lisans derecelerini almış olmaları önerilir. Lisans veya Yüksek Lisans derecesini başvurdukları Yüksek Lisans veya Doktora/ programlarından farklı alanda almış olan adaylar Anabilim Dalı ve Enstitü Yönetim Kurulunun belirleyeceği Bilimsel Hazırlık Programına katılırlar.
2013-2014 yılı Marmara Üniversitesi Yatay Geçiş Kontenjanları pdf formatında eklenmiştir görmek için tıklyanız.
Marmara Üniversitesi iletişim :
Santral : 0216 414 05 45 Dahili: 1093 Faks : 0216 349 56 45
E-Posta : ogrenciisleri@marmara.edu.tr
Adres : Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası Göztepe Kampüsü 34722 / Kadıköy – İstanbul

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*