Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2012-TUS ve DUS Sonbahar Dönemi Sınavına başvurular başladı.

2012-TUS ve DUS Sonbahar Dönemi Sınavına başvurular başladı.Diş hekimliği uzmanlık eğitimi almak isteyen adaylar için 2012 yılı sınav başvuru tarihleri ve nerde yapılacak konuları belli oldu. Tus ve Dus sınavları 9 Eylülde İstanbul, Ankara ve İzmir de yapılacak. Başvurular ide 30 Temmuzda başlayacak, 8 Ağustos tarihinde sona erecek.
Başvurular elektronik ortamda yapılacak. Son iki yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan herhangi bir sınava Başvuru Merkezi aracılığıyla başvurmuş olan adaylar başvurularını isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabilecekler. Diğer adaylar başvurularını başvuru merkezleri aracılığıyla yapacaklar. Başvuruda 3,00 TL olan Başvuru Hizmeti Ücreti de adaylar tarafından ödenecek. Başvuru merkezleri ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Sınav ücreti başvuru işleminden önce ilgili bankaya yatırılacak.

Bu sınavlara başvurma, sınavların uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2012-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile 2012-DUS Sonbahar Dönemi Kılavuzunda yer alacak. Adaylar, Kılavuzlar ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Sınavlar ile ilgili ayrıntılı bilgi ilgili sınav kılavuzunda verilecek.

Bu yazımız 1.100 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*