Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2012 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) başvuruları ne zaman?

2012 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) başvuruları ne zaman?2012  (YDUS)  Başvuruları ne zaman hangi tarihlerde olacak?: ÖSYMden yapılan açıklamalara göre 2012 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınav (YDUS) başvuruları 15-23 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacak. Açıklamda 2012 YDUS sınavının 25 kasım da Ankarada yapılacağı belirtildi.
Anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk cerrahisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, deri ve zührevi hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, halk sağlığı, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kalp ve damar cerrahisi, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, radyoloji, ruh sağlığı ve hastalıkları, tıbbi mikrobiyoloji, tıbbi patoloji, üroloji ana bilim dallarındaki sınava başvurular 15-23 Ekimde gerçekleştirilecek.
Sınavla ilgili başvuru, uygulama, değerlendirme, yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2012-YDUS Kılavuzunda yer alacak. Adaylar, kılavuz ve başvuru merkezleri bilgilerine, sınava başvuru süresi içerisinde ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı yapılmayacak.

Bu yazımız 743 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*