Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2012 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sonbahar Dönemi sınav sonuçları

2012 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sonbahar Dönemi sınav sonuçlarıBinlerce adayın saırsızlıkla beklediği 2012 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sonbahar Dönemi sınav sonuçları (TUS) açıklandı. Tus ve Dus sınavları 9 Eylülde İstanbul, Ankara ve İzmir de yapılmıştı.
ÖSYMnin sitesinden yapılan açıklamada yaklaşık 9 bin Tıp Fakültesi Mezunu adayın sınava girdiği Tıpta Uzmanlık Eğitimi sınav sonuçlarının belli olduğu ifade edildi. Adaylar ÖSYMnin sitesine giriş yaparak Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileri ve şifreleriyle sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. Sonuçlar hakkında görüş ve önerilerinizi konu altından yorum olarak bildirebilirsiniz.
Adaylar Sınavda yapmış oldukları soru ve cevapları artık görebilecekler. Soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarısınava giern adayların görebilmesi için erişime açıldı.
Tus sınavına giren adaylar soru kitapçıklarına ve cevap anahtarlarına nasıl ulaşabilirler?
ÖSYM kendi sitesinden yapmış olduğu açıklamayla birlikte adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne ÖSYMnin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden vatandaşlık numaraları ve şifreleri ile ulaşabilecek. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilecek.
ÖSYM tarafından 19 Ekim Cuma günü yapılan açıklamada yerleştirme sonuçlarınında açıklandığını duyurdu. Yerleştirme sonuçları adayların adreslerine postalanmayacak, yukarda belirttiğimiz gibi ilgili siteye giriş yapılarak yerleştirme sonuçlarını görebilirsiniz.

Bu yazımız 662 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*