Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » KPSS » 2012 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav Giriş Yerleri ve Belgeleri

2012 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav Giriş Yerleri ve Belgeleri22 Eylül ve 23 Eylülde gerçekleşecek olan 2012 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav Giriş yerleri belli olmuştur. ÖSYM den yapılan açıklamada adayların sınava girecekleri adreslerin belli olduğunu duyurdu. Ayrıca açıklamada Sınavlar Cumartesi ve Pazar sabahı saat 9.30da başlayacaktır.” denildi.
2012 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav Giriş yerini (adresini nasıl öğrenebilirim?
Açıklamaya göre adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, TC kimlik numarası ve şifreleri ile bugünden itibaren ÖSYMnin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecekler. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.
KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav için Giriş Belgeleri nelerdir?
Adaylar internettenedinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda mutlaka yanlarında bulunduracak. Sınava giriş belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacak. Sınava giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınavdan en az bir saat önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulunmaları gerekecek.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda mutlaka yanlarında bulunduracak. Sınava giriş belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacak. Sınava giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınavdan en az bir saat önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulunmaları gerekecek.

Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekecek. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (bu özel durum muvazzaf askerler için geçerli olmayacak), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damganın basılı olması, adayın güncel bir fotoğrafı ve TC kimlik numarasının bulunması gerekecek. Pasaportun ise süresi geçerli olacak. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

Bu yazımız 2.342 kez okunmuş

2 yorum

  1. bir önceki yorumunuzda sorunuza cevap verilmiştir.

  2. KPSS YERİMİ DAHA ÖĞRENEMEDİM !ŞİFREM YOK , SINAV YERİME NASIL ULAŞABİLİRİM ? ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*