Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » KPSS » 2012 Kpss Lisans Sınavı İptal olacak mı?

2012 Kpss Lisans Sınavı İptal olacak mı?Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSye giren öğrencilerin 11 Ağustos Tarihinde açıklanan sonuçlar sonucu notlarının yanlış hesaplandığını düşünen 100 bine yakın aday ÖSYMye itiraz dilekçeleri ile başvuru yaptı.
Sanal alemde oluşturulan mail grupları ve sosyal paylaşım sitelerindeki gruplara üye olan itirazcı sayısı 100 bini buldu. Yoğun şikayet başvuruları üzerine ÖSYM herkesin cevap anahtarını ve kitapçıkları internete koyarak itirazları dindirmeye çalıştı, ancak bu hamle, itirazları sonlandırmaya yetmedi.
Öğrencilerin hesapladığı net sayısının, sınav sonucunda çok daha düşük olduğunu belirten adaylar, şaibe olduğunu iddia edip sınavın iptalini istiyor. İtirazları değerlendirmeye alan ÖSYM, henüz sınavın iptaline yönelik bir karara varmış değil. Suskunluklarını koruyan ÖSYM yetkililerinin önümüzdeki günlerde bu konudaki kararı açıklamaları bekleniyor.
Kpss Lisans Sonuçlarına İtiraz etmek için gerekli olan Dilekçe örneği için tıklayınız.

Bu yazımız 1.008 kez okunmuş

Bir yorum

  1. ARKADAŞLAR KPSS DE HER SORUYA BİR DK. VERİLMESİ 120 SORUYA 120 DK. VERİLMESİ ÇOK ADALETSİZCE DEĞİLMİ SİZCE.BAZI PARAGRAF SORULARINA ÜÇ DK. BİLE YETMİYOR VE BAZI SORULAR İSE BİR CÜMLE,BU İKİ SORU ŞEKLİNEDE AYNI ZAMANI BİÇMELERİ ÇOK ADALETSİZ VE SONUNDA CEVAP KAĞIDINA YAPACAĞIN KODLAMALARA İSE HİÇ ZAMAN HAKKI TANINMAMASI ,BU SINAVIN SORGULANMASINI GEREKTİRİR,YANİ ZAMAN HİÇ KİMSEYE YETMİYOR BU BİZLERİN DEĞİL ÖSYM NİN HATASIDIR ,İKİNCİ OLARAK KPSS SINAVLARININ 2 YILDA BİR YAPILMASI ZULUMDÜR,HEM 35 YAŞ SINIRI KOYACAKSINIZ HEMDE 2 YIL DA BİR SINAV YAPACAKSINIZ,ZATEN BUNCA ÇALIŞMA HEP UNUTULUR BUDA BAŞKA BİR ADALETSİZLİK…soruların çalınması yandaşlar arasında paylaşılması zeten olmazsa olmazlardan dır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*