Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 2012 KPDS Sonbahar Sınav Sonuçları

2012 KPDS Sonbahar Sınav SonuçlarıÖSYMden yapılan duyuruda Binlerce adayın beklemiş olduğu 18 Kasım 2012 de yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2012 KPDS) Sonbahar Sınav sonuçları açıklandı.
2012 KPDS Sınav sonucunu nasıl öğrenebilirim?: Sonuçların adreslere postalanmayacağı ifade edildi. Sınava girmiş adaylar sonuçları öğrenmek için ÖSYMnin https://sonuc.osym.gov.tr adlı internet sitesine Türkiye Cumguriyet kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak bilgi alabilecek.
Bu sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kağıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla aynı saatte erişime açılacak. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebilecek.
Ayrıca, sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da https://skgs.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ile erişebilecekler. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilecek.

Bu yazımız 791 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*