Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » 15 Aralık 2012 Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları

15 Aralık 2012 Ehliyet Sınavı Soruları ve CevaplarıYılın Son Ehliyet sınavı olan 15 Aralık 2012 tarihinde gerçekleşen Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Ehliyet sınavı Soruları ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığının Resmi sitesinde yayınlandı. Sınavlara girmiş olan sürücü adaylarına yardımcı olmak maksadıyla yazmış olduğumuz bu makalede soruları nerden görebileceğiniz, cevaplara nasıl bakabileceksiniz konularında editörlerimiz bu yazıyı Site Ziyaretçilerimizi bilgilendirmek için paylaşmışlardır.
Sınava girmiş olan sürücü adayları sınavda 50 trafik, 40 motor ve 30da ilk yardım sorusu olmak üzere toplam 120 soruyu cevaplamak için ter döktüler. adayların her 3 alanda da 70 barajını aşmaları gerekir. 15 Aralık Ehliyet Sınav soruları cevaplarında adayların trafik sorularının her 2 motor sorularının her biri 2.5 ve ilk yardım sorularının her biri ortalama 3.3 ile çarpılarak not ortalaması çıkmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının sitesi olan www.meb.gov.tr adlı siteye giriş yaparak bu bilgileri elde edebilirsiniz.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Yapılmış olan sınavın snuçları yeni yolda yani 1 Ocak 2013 Salı tarihinde yayınlanacaktır.

Bu yazımız 646 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*