Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » 11 Kasım 2012 (ALES) Sonbahar dönemi Sınavı

11 Kasım 2012 (ALES) Sonbahar dönemi Sınavı11 Kasım 2012 tarihinde yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına girecek adaylar için sınav giriş belgeleri ÖSYMnin resmi sitesinde yayınlandı. Sınava girecek binlerce adayın hangi salonda, hangi binada olacakları adresler belli oldu.
Ales Sınavına nerde gireceğimi nasıl öğrenebilirim?: T.C kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYMnin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.
Ales Sınavına giriş belgeleri nelerdir?: Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorunda. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret ve benzeri bulunmamalıdır. Sınava giriş belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret ve benzeri bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacak. Sınava giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.
Adayların sınava girebilmeleri için giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er ve erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe ya da Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak.
Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olması, adayın güncel bir fotoğrafının ve TC kimlik numarasının bulunması, pasaportun süresi geçerli olması gerekiyor. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

Bu yazımız 747 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*